Webinarium „Aspekty szkolne i rodzinne w indywidualnej psychoterapii zaburzeń odżywiania” – 23 czerwca 2023 roku

Wstęp wolny! Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i wszystkich zainteresowanych.

GWSH_Webinarium_II.jpg

 

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w drugim webinarium z cyklu Etiologia i terapia zburzeń odżywiania u dzieci i młodzieżyaspekty szkolne i rodzinne”, które odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2023 roku o godz. 18.00 na platformie MS Teams.

Webinarium poprowadzi Waldemar Budziński – dr nauk medycznych, psycholog kliniczny, profesor GWSH, przewodniczący Gdańskiego Oddziału PTP.

Drugi wykład poświęcony będzie aspektom szkolnym i rodzinnym w indywidualnej psychoterapii zaburzeń odżywiania. Pierwszą część cyklu webinariów, która odbyła się 21 stycznia 2023 roku, można obejrzeć tutaj.

Zaburzenia odżywiania są konsekwencją niekorzystnych czynników rodzinnych, szkolnych i kulturowych. Przejawem nieprawidłowości rozwoju oraz zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Propagowane wartości oraz wzorce zachowań, np. moda na określoną sylwetkę ciała, dynamiczne tempo życia i ciągły stres coraz częściej negatywnie wpływają na jakość rozwoju oraz funkcjonowania dzieci i młodzieży. Wśród wielu, często nieskutecznych, sposobów radzenia sobie z problemami pojawiają się nawyki żywieniowe prowadzące do zaburzeń.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się:


Dr Waldemar Budziński – profesor GWSH, naukowiec i praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Jest psychologiem specjalizującym się w problematyce relacji oraz konfliktów interpersonalnych, radzenia sobie ze stresem, rozwoju dzieci i młodzieży. Pracuje jako nauczyciel akademicki oraz diagnosta i terapeuta zaburzeń psychicznych.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy on-line trwają do 22 czerwca 2023 roku. Link do zgłoszenia: forms.gle/fyzpA4mDZ2ybFQ6t8.

Każdy z biorących udział w webinarium otrzyma zaświadczenie uczestnictwa (zaświadczenie bezpłatne w dniu webinarium).

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: webinarium.gwsh.gda@gmail.com (dla użytkowników serwisu pocztowego Gmail) lub webinarium@gwsh.gda.pl.

Autor artykułu: (mg)